Portréty

Kde prebieha fotenie?

Ideálne pre fotenie portrétov je denné svetlo, preto preferujem fotenie vonku – čiže v exteriéri. Konkrétny výber lokality závisí od predstáv a želaní klientov. Ideálne je fotenie v prírode, ako napr. pri rybníkoch, priehradách, na nábreží riek, v lesíkoch a pod. Takisto možno fotiť v meste, napr. v parkoch, v blízkosti historických budov, v okolí skladísk, mostov a podobne. Fotenie môže prebiehať jednoducho kdekoľvek…

Čo si zobrať na fotenie?

Opäť je to veľmi individuálne. Najlepšie je zobrať zo sebou aj viac druhov oblečenia, doplnkov a obuvi, čo klient rád nosí, v čom sa cíti dobre, najlepšie, „čo skriňa dá“. Farby môžu byť neutrálne, ale takisto rôzne vzorové. Fantázii sa medze nekladú. Pri konkrétnom výbere zvyknem pomáhať. Kľudne si možno nachystať aj inšpiračné fotografie.

Ako dlho budem čakať na fotky?

Závisí to od momentálneho pracovného vyťaženia, aj od želaného počtu upravených fotografií, ale v priemere sú to 2-4 týždne, výnimočne dlhšie, na čo však vopred upozorňujem.

Čo keď bude zlé počasie?

V tom prípade je možnosť fotenia v ateliéri. Prípadne môžem flexibilne prispôsobiť termín fotenia podľa aktuálneho počasia.

Ako sa upraviť pred fotením?

Z vlastných skúseností doporučujem úpravu ideálne u skúsenej vizážistky resp. vizážistu, ktorí vytvoria špeciálny make-up na fotenie, ktorý je výraznejší ako bežné líčenie. Takisto je vhodná aspoň základná úprava vlasov. Spolupracujem s viacerými vižátistkami, takže viem konkrétne doporučiť. Avšak toto nie je podmienkou. Takisto to nemusí platiť napr. v prípade detí.

Koľko fotografií dostanem a v akej forme?

Fotografie poskytujem v digitálnej forme na DVD, ktoré obsahuje vybraný počet náhľadov so základnými úpravami – jas, kontrast, ostrosť a pod., a takisto dohodnutý počet retušovaných fotografií pokročilými technikami. Fotografie možno zaslať aj elektronicky – cez mail alebo úschovňu. Tlačené fotografie poskytujme za príplatok – vo dohodnutom počte a veľkosti. / Pozri časť cenník /.

Ako dlho trvá fotenie?

Fotenie môže trvať od 45 minút max. do 2 hodín. Dĺžka závisí od miesta fotenia- v ateliéri obvykle trvá kratšie, takisto závisí od počtu oblečenia, presunov na mieste fotenia, a takisto od počtu želaných upravených fotografií.

Aké sú objednávacie termíny?

Závisí od vyťaženosti počas sezóny a aktuálnej situácie, obvykle sú dostupné termíny fotenia do 1-3 týždňov od kontaktovania.

Potrebujete fotky expresne?

Poskytujem možnosť uprednostnenia zákazky, a to za dohodnutý za príplatok.

Môže si klient vybrať zábery?

Áno, štandardne posielam do 2-3 dní elektronicky zaslané náhľady v počte cca 50-100, klient si vyberie zábery na úpravu, ja urobím finálny výber.